اطلاعاتی جامع در مورد ویزا کارت

ویزا کارت یا به زبان لاتین Visa card یک شرکت بزرگ مالی در ایالات متحده امریکا است.
این شرکت خدمات مالی تشکیل شده از چند کشور جهان است و دفتر مرکزی آن در فوسترسیتی، کالیفرنیا قرار دارد. وظیفه عمده این شرکت تسهیلات مبادلات مالی الکترونیکی در سراسر جهان است که توسط کارتهای اعتباری و گاهی کارتهای نقدی انجام می شود که نشان و برند تجاری آن VISA است.
امروزه هر شخصی در هر کجای دنیا میتواند با داشتن یک کارت اعتباری مانند ویزا کارت به هرجا که میخواهد سفر کند و بدون همراه داشتن پول نقد، مایحتاج مورد نیاز خود را خرید نماید.
ویزا کارت با داشتن یک پایگاه مشتری عظیم و بزرگ میتواند در میلیاردها مکان مختلف مورد استفاده قرار بگیرد و برای شرکتهای صادر کننده کارت اعتباری، رقیب بسیار بزرگی محسوب شود، ویزا کارت از سوی اکثر مردم درنقاط مختلف دنیا پذیرفته شده و کارمزدی که بانکها از مشتریان خود بابت کارمزد پرداخت خدمات دریافت میکنند را به جای واریز به ویزا کارت به بانک انتقال میدهند.


پول الکتریکی:

خرید و فروش اینترنتی از طریق پول الکتریکی انجام میشود که بیشترین و مهمترین کار واستفاده از پول الکتریکی نیز همین است. در سرتاسر جهان برای خرید و فروش اینترنتی در اکثر مواقع از کارت اعتباری استفاده میشود. چهار شرکت بزرگ تولید کننده این کارتهای اعتباری که آنها را در بیشتر فروشگاههای دنیا قبول دارند عبارتند از:
 که بزرگترین اینها نیز ویزا کارت ومستر کارت هستند.DISCOVER , AME , MASTERCARD , VISACARD


نحوه کار ویزا کارت و مستر کارت:

در سوشیال های دنیا تمامی پرداختی ها از کارتهای اعتباری می باشد، که امروزه تقریبا در تمام نقاط دنیا استفاده می شود و مشتریهای بسیاری دارد، اما باید در نظر داشت که این دو کارت اعتباری برای تمامی مشتریان کارت صادر نمیکنند و این مشتریان میتوانند کارتهای خود را از بانک هایی که مسئولیت و پشتیبانی این کارتها را به عهده گرفتند تهیه کنند، در حال حاضر در ایران به علت تحریم های موجود از سوی کشور امریکا این نوع کارتها صادر نمیشود.


تفاوتها میان مستر کارت و ویزا کارت:

لازم به توضیح  است که این دو شرکت از بزرگترین شرکتهای تولید کننده این نوع کارتها در دنیا هستند ورقیب بسیار جدی برای همدیگر محسوب می شوند البته از نظر مردم عادی و مشتریان، خدمات هر دو شرکت کاملا مشابه همدیگر است. هر دوی آنها مشتریان بسیاری در بیش تر از صد کشور دنیا مختص خود دارند.
شاید در خدماتی که این شرکتها ارائه میدهند تفاوت زیادی دیده نشود، اکنون اکثر مشتریانی که برای بار اول میخواهند ویزا کارت یا مستر کارت تهیه کنند بخاطر اینکه تفاوتی در خدمات شرکتها نمی بینند ، ملاک انتخاب خود را بر روی جوایز و سود بیشتر بانکهای پشتیبانی دهنده کارتها میگذارند.


تمام تفاوتهای این شرکتها میتواند از چند موضوع تشکیل شود، که آنها شامل قوانین بانک مرکزی بانک عامل، قوانین خود شرکت ویزا کارت و مستر کارت و همچنین قوانین بانک عامل می باشد. به زبان عامیانه یعنی فرق بین اینها توسط بانکها مشخص می شود یعنی شاید بانکی ویزا کارت را با ارز یورو پرداخت کند و بانک دیگر ارائه دهنده ویزا کارت را با ارز پوند یا دلار پرداخت کند. هر بانکی طبق استانداردهای خودش عمل میکند.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 12 مهر 1395 ساعت 09:32

درباره ما

آشنا کردن کاربران و علاقمندان به تجارت های نوین و همچنین واقعیت های دنیای مجازی و روش کسب و کار صحیح در آن یکی از اهداف عمده این مجموعه می باشد.

تماس با ما

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلفن: 44465006
مویایل: 09121977197