اخبار و اطلاعیه

طبق سیاست های جدید مالی در کشور آذربایجان در سال 2017 و بر اساس اعلام وزارت دارایی این کشور، از ابتدای ماه فوریه پرداخت آنلاین و استفاده از خدمات درگاه هایی که لیست آن در ادامه می آید شامل 18 درصد مالیات بر ارزش افزوده می شود. لطفا هنگام خرید توسط ویزا و مستر کارت از این در گاه ها و استفاده از این خدمات دقت لازم مبذول فرمایید.

لیست این خدمات به شرح زیر است:

1 - تعاونی های کشاورزی
2 -خدمات باغبانی و محوطه سازی
3 -خدمات ارسال مرصوله و کالا
4 –خدمات تلفن راه دور از طریق اینترنت (مانند خرید کارتهای تلفن راه دور )
5 –خدمات شبکه های کامپیوتری و اطلاعاتی
6 –تلویزیونهای کابلی و ماهواره ای
7 –فروشگاههای نرم افزار کامپیوتری
8 –خدمات بازاریابی مستقیم برای مواردی همچون بیمه ،خدمات مسافرتی و اگهی های فروش تلویزیونی
9 –خدمات فارکس
10 –فروش بیمه ،تعهدات و پرداخت حق بیمه
11 –استودیوهای عکاسی
12 –سایتهای دوستیابی اینترنتی
13 –خدمات ازدواج و مشاوره ازدواج
14 –خدمات تبلیغاتی
15 –آژانس های گزارش اعتباری اشخاص
16 –خدمات هنری،عکاسی و گرافیک
17 – خدمات منشی گری و تند نویسی
18 – آژانس های کاریابی و کمک رسانی موقت
19 – خدمات برنامه نویسی ،پردازش داده ها و طراحی سیستمهای یکپارچه
20 –خدمات بازاریابی اطلاعات
21 –خدمات مشاوره ، مدیریت و روابط عمومی
22 –عضویت در سازمانها
23 –خدمات مهندسی وطراحی (معماری)
24 –خدمات حسابداری ،حسابرسی و نگهداری دفاتر
25 –خدمات پستی دولتی
26 –خرید کلیه کالاهای دیجیتال مانند کتاب ،فیلم ،موزیک ،بازی و اپلیکیشن ها
27 –هرگونه بخت آزمایی و شرط بندی (پرداخت18 % و دریافت 10%می باشد )
28 –کلیه خدمات مربوط به کیف پولهای اکترونیک مانند پی پال ،اسکریل،پایزا و ....(پرداخت 18 %ودریافت 10 % می باشد)

 

دریافت لیست خدمات شامل قانون مالیات بر ارزش افزوده

 

 

ویزا کارت یا به زبان لاتین Visa card یک شرکت بزرگ مالی در ایالات متحده امریکا است.
این شرکت خدمات مالی تشکیل شده از چند کشور جهان است و دفتر مرکزی آن در فوسترسیتی، کالیفرنیا قرار دارد. وظیفه عمده این شرکت تسهیلات مبادلات مالی الکترونیکی در سراسر جهان است که توسط کارتهای اعتباری و گاهی کارتهای نقدی انجام می شود که نشان و برند تجاری آن VISA است.
امروزه هر شخصی در هر کجای دنیا میتواند با داشتن یک کارت اعتباری مانند ویزا کارت به هرجا که میخواهد سفر کند و بدون همراه داشتن پول نقد، مایحتاج مورد نیاز خود را خرید نماید.
ویزا کارت با داشتن یک پایگاه مشتری عظیم و بزرگ میتواند در میلیاردها مکان مختلف مورد استفاده قرار بگیرد و برای شرکتهای صادر کننده کارت اعتباری، رقیب بسیار بزرگی محسوب شود، ویزا کارت از سوی اکثر مردم درنقاط مختلف دنیا پذیرفته شده و کارمزدی که بانکها از مشتریان خود بابت کارمزد پرداخت خدمات دریافت میکنند را به جای واریز به ویزا کارت به بانک انتقال میدهند.


پول الکتریکی:

خرید و فروش اینترنتی از طریق پول الکتریکی انجام میشود که بیشترین و مهمترین کار واستفاده از پول الکتریکی نیز همین است. در سرتاسر جهان برای خرید و فروش اینترنتی در اکثر مواقع از کارت اعتباری استفاده میشود. چهار شرکت بزرگ تولید کننده این کارتهای اعتباری که آنها را در بیشتر فروشگاههای دنیا قبول دارند عبارتند از:
 که بزرگترین اینها نیز ویزا کارت ومستر کارت هستند.DISCOVER , AME , MASTERCARD , VISACARD


نحوه کار ویزا کارت و مستر کارت:

در سوشیال های دنیا تمامی پرداختی ها از کارتهای اعتباری می باشد، که امروزه تقریبا در تمام نقاط دنیا استفاده می شود و مشتریهای بسیاری دارد، اما باید در نظر داشت که این دو کارت اعتباری برای تمامی مشتریان کارت صادر نمیکنند و این مشتریان میتوانند کارتهای خود را از بانک هایی که مسئولیت و پشتیبانی این کارتها را به عهده گرفتند تهیه کنند، در حال حاضر در ایران به علت تحریم های موجود از سوی کشور امریکا این نوع کارتها صادر نمیشود.


تفاوتها میان مستر کارت و ویزا کارت:

لازم به توضیح  است که این دو شرکت از بزرگترین شرکتهای تولید کننده این نوع کارتها در دنیا هستند ورقیب بسیار جدی برای همدیگر محسوب می شوند البته از نظر مردم عادی و مشتریان، خدمات هر دو شرکت کاملا مشابه همدیگر است. هر دوی آنها مشتریان بسیاری در بیش تر از صد کشور دنیا مختص خود دارند.
شاید در خدماتی که این شرکتها ارائه میدهند تفاوت زیادی دیده نشود، اکنون اکثر مشتریانی که برای بار اول میخواهند ویزا کارت یا مستر کارت تهیه کنند بخاطر اینکه تفاوتی در خدمات شرکتها نمی بینند ، ملاک انتخاب خود را بر روی جوایز و سود بیشتر بانکهای پشتیبانی دهنده کارتها میگذارند.


تمام تفاوتهای این شرکتها میتواند از چند موضوع تشکیل شود، که آنها شامل قوانین بانک مرکزی بانک عامل، قوانین خود شرکت ویزا کارت و مستر کارت و همچنین قوانین بانک عامل می باشد. به زبان عامیانه یعنی فرق بین اینها توسط بانکها مشخص می شود یعنی شاید بانکی ویزا کارت را با ارز یورو پرداخت کند و بانک دیگر ارائه دهنده ویزا کارت را با ارز پوند یا دلار پرداخت کند. هر بانکی طبق استانداردهای خودش عمل میکند.

برای شما این سوال پیش آمده که ویزا کارت بگیریم یا مسترکارت؟

از لحاظ کلی فرقی بین ویزا کارت و مستر کارت وجود ندارد، هر دو کمپانی تلاش میکنند برای ارائه سرویسهای متنوع مشتریهای همدیگر را جذب کنند.

کمپانیهای ویزا و مستر جهت ترغیب مشتریان به خرید کارتهای اعتباری ویزا و مستر مدلهای مختلفی نسبت به نیاز مشتری ارایه میدهند و همینطور سرویسهای متنوع و تخفیفات بر اساس رتبه بندی کارتهای ارایه شده قابل ارایه خواهد بود.بطور مثال شما با داشتن کارت ویزا کارت اینفینیتی میتوایند از تمام سرویسهای خدمات وی ای پی فرودگاهی در تمامی فرودگاههای دنیا به صورت رایگان استفاده نمایید.

در وبسایتهای ویزا و مستر میتوانید تخفیفات و سرویسهای مختلف را مشاهده کنید.

جدی ترین رقیب این دو کمپانی شرکت یونیون پی می باشد که به عنوان کارت اعتباری رتبه اول در چین فعالیت میکند.

با توجه به چارت مقایسه میزان قدرمتند بودن ویزا کارت را میتوانید مشاهده کنید.

 

 ویزا کارتمستر کارت 
معرفی  یک شرکت چند ملیتی آمریکایی که دفتر مرکزی آن در شهر فاستر کالیفرنیا می باشد   یک شرکت چند ملیتی آمریکایی که دفتر مرکزی آن در شهر هریسون ، نیویورک  می باشد.
تاسیس 1970  1966
دیتاسنتر  سانفرانسیسکو  نیویورک
در امد  8 میلیارد دلار  5.5 میلیارد دلار
درامد خالص  1.84 میلیارد دلار  2.96 میلیارد دلار
کارمندان  6900  5600
کل دارایی  33.04 میلیارد دلار  8.3 میلیارد دلار
بیشترین استفاده کارت در قاره  اروپا  امریکا

انتظارات پس از لغو تحریم ها به ورود مک دونالد و بنز خلاصه نمی شود. عده ای پیش بینی روزهایی را می کنند که اقتصاد ایران با تازه واردهای مهم تری نیز روبرو شود؛ تازه واردهایی از جنس شرکتهای پرداخت با کارتهای بانکی و اعتباری. این روزها صحبت بر سر حضور ویزا و مستر داغ است.

صفحه1 از2

درباره ما

آشنا کردن کاربران و علاقمندان به تجارت های نوین و همچنین واقعیت های دنیای مجازی و روش کسب و کار صحیح در آن یکی از اهداف عمده این مجموعه می باشد.

تماس با ما

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلفن: 44465006
مویایل: 09121977197