پرسش های متداول

آیا سوالی دارید؟ پاسخ خود را در این صفحه ببینید.

سوالت متداول کاربران و پاسخ آنها در این صفحه لیست شده. اگر سوالی دارید که در لیست زیر نیست لطفاً برای ما ارسال کنید تا پاسخ دهیم.

 • تفاوت کارت مجازی با کارت فیزیکی چیست؟

    کارت مجازی در واقع تنها مشخصات مندرج بر روی کارت و لازم برای پرداخت را دارا می باشد که به آدرس پست الکترونیکی افراد ارسال می گردد، این نوع کارت ماهیت فیزیکی ندارد و در معاملات اینترنتی و یا معاملاتی که از طریق فکس یا تلفن انجام می پذیرد استفاده می شود. کارت های فیزیکی همانند کارت های موجود در شبکه بانکی ایران می باشند و از آن ها علاوه بر استفاده هایی که درمورد کارت مجازی ذکر شد می توان برای پرداخت پول در فروشگاه ها، هتل ها و ...... اقدام نمود و همچنین از دستگاه های خودپرداز سراسر جهان که لوگوی کارت را نصب کرده اند، پول نقد دریافت کند. لازم به ذکر است شبکه بانکی کشور(شتاب) مجهز به سیستم پرداخت بین المللی نمی باشد.
 • آیا کارت به نام خود من صادر می شود و آیا ملیت ایرانی من محدودیتی در این زمینه ایجاد نمی کند؟

  بله، کارت بنام شخصی که مدرک شناسایی را ارسال کرده است صادر می شود و هیچ محدودیتی از نظر ملیت فرد وجود ندارد
 • آدرس پرداخت( Billing Address ) چیست و آیا می تواند در ایران باشد؟

  آدرس پرداخت آدرسی است که صورت حساب های بانک به آن آدرس ارسال می گردد و دراکثر سایت های معتبر در زمان پرداخت با کارت مورد سوال قرار می گیرد. امکان ثبت این آدرس در ایران وجود دارد ، اما بدلیل مشکلات فروشندگان با کاربران ایرانی توصیه می شود یک آدرس در خارج از ایران اعلام شود. (عموماٌ در مورد کارت های پیش پرداخت این آدرس صرفاٌ جنبه تشریفاتی دارد و هیچ صورت حسابی به آن ارسال نمی شود)
 • آیا واریز از یک کارت به کارت دیگر امکان پذیر است؟

  بله. درصورتی که هردو کارت درگیر درپروسه انتقال، صادر شده از همین بانک باشند با ورود به پنل کاربری می توان انتقال وجه را انجام داد.همچنین برخی ازشرکت ها دربرخی ازکشورها می توانند این عمل رابرای صاحب کارت انجام دهند. البته باید اذعان نمود که علت اصلی این محدودیت در واقع مشکلات فنی نیست، بلکه قوانین حاکم بر کارت های اعتباری یا خود مقدار است که کاربرد آن ها را یک طرفه و فقط برای انجام پرداخت و نه دریافت، مجاز می نماید. هرچند فروشندگانی که از کارت های اعتباری برداشت می نمایند مجاز به واریز به کارت، حداکثر تا میزان برداشت شده از آن می باشند که این خود نشانگر وجود امکان فنی پذیرش وجوه توسط کارت ها است. قوانین بین المللی ناظر بر جابجایی پول و همچنین حساسیت های موجود در زمینه پول شویی سبب گردیده تا شرکت های ارایه دهنده کارت های اعتباری، فقط پرداخت توسط این کارت ها را مجاز بدانند و مقدار دهی، یا اعتبار دهی کارت ها فقط توسط صادر کننده کارت ها صورت می گیرد و صادر کننده موظف به شناسایی دارنده کارت و اطمینان از منبع پول های واریز شده به حساب می باشد، بدین ترتیب روشی برای فیلتر کردن پول های آلوده به وجود می آید.
 • سی وی وی (CVV (CVC / CVV2 چیست؟

   کد امنیتی 3 رقمی است که برای امن نمودن خریدهای اینترنتی توسط صادر کننده کارت ارایه می گردد. این کد 3 رقمی را می توان پشت کارت های فیزیکی و زیر نوار مغناطیسی کارت (گوشه سمت راست) پیدا کرد. * کد امنیتی کارت های مجازی جداگانه و به همراه مشخصات کارت ارایه می شود. ** در برخی از انواع کارت ها کد امنیتی بر روی کارت حک می شود.
 • اگر شماره 16 رقمی کارت را در اختیار دیگران قرار دهیم ، مشکلی بوجود می آید؟

  توصیه می شود کارت خود و یا حتی مشخصات مندرج بر روی آن را دور از دسترس دیگران قرار دهید ، چون در برخی سایت ها امکان خرید بدون درخواست کد امنیتی هم وجود دارد.
 • از کارت من بیشتر از مبلغ مورد درخواستم کسر شده است. چرا؟

  بعضی از سایت ها مانند (Yahoo) علاوه بر مبلغ اعلام شده یک شارژ مخفی(Hidden Charge) نیز دارند که علاوه بر مبلغ خریداری شده مبلغ اضافی را نیز از کارت کسر می کنند. شما می توانید جهت اطلاع از این موضوع با سایت مورد نظر تماس بگیرید.
 • چگونه از کارت استفاده کنیم ؟

   پس از دریافت کارت های  فیزیکی، آن را شارژ کرده و پشت کارت را امضاء می کنیم.  در هنگام خرید از مکان هایی که کارت را قبول می کنند به جای پول کارت را به صندوقدار ارایه می دهیم و یکی از دو عدد رسیدی که او ارایه می دهد را امضا کرده  برمی گردانیم.

  توجه: امضا باید مشابه امضا پشت کارت باشد.

  برای دریافت پول از خود پرداز باید از رمز 4 رقمی ( PIN ) که همراه کارت ارسال می شود استفاده کرد(فقط در مورد کارت های فیزیکی). * لطفا" هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز دقت کنید نشان کارت شما جزو موارد قابل قبول دستگاه باشد.  برای خرید اینترنتی از شماره کارت(کارت مجازی) به همراه اطلاعاتی که به ایمیل شما ارسال می شود استفاده کنید.
 • کارت من در یکی از پایانه های فروش پذیرفته نشد. چرا؟

  از آنجا که کارت متعلق به شبکه بانکی آن کشور نیست ممکن است گاهی اوقات سرویس دهنده پایانه فروش هنگام برقراری ارتباط با صادر کننده کارت دچار مشکل و یا اختلال شود. این شکل به صورت دایمی اتفاق نمی افتد، بنابراین می توانید مجدداٌ امتحان کنید.
 • آیا کارت من پس از انقضاء تمدید می شود؟

  این مساله کاملا " تحت اراده و اختیار صادر کننده کارت می باشد و در صورتی که صادر کننده به هر دلیلی مایل به تمدید کارت نباشد ، این شرکت هیچ مسئولیتی در قبال تمدید کارت ندارد. بدیهی است موجودی کارت توسط صادر کننده مسترد می گردد (این موضوع شامل تأخیر زمانی می باشد).

سوالی دارید؟

در صورتی که سوالی در مورد نحوه کاربرد کارت ها و یا خدمات سایت دارید حتماً با ما تماس بگیرید. ما سعی میکنیم تا در اسرع وقت پاسخ شما را ارسال کنیم

تماس بگیرید

درباره ما

آشنا کردن کاربران و علاقمندان به تجارت های نوین و همچنین واقعیت های دنیای مجازی و روش کسب و کار صحیح در آن یکی از اهداف عمده این مجموعه می باشد.

تماس با ما

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلفن: 44465006
مویایل: 09121977197